CBL Corporate Basketball League

cblankara

CBL Corporate Basketball League

CBL Corporate Basketball League, basketbolu seven, sportif organizasyonlar ve kurumsal firma işleyişi ve yapısı konularında bilgi birikimi ve deneyime sahip olan bir ekip tarafından 2009 yılında kurulmuştur.

CBL’nin kuruluşunda, ligde sadece gerçek şirket çalışanlarının yer almasını ve haksız rekabetin önüne geçilmesini talep eden firmalar ön ayak olmuştur. Başka bir deyişle CBL, ihtiyaç üzerine doğmuş bir organizasyondur. 2009-2010 sezonunda bize güvenerek her türlü desteği veren Turkcell, Vodafone, BP, KPMG, Microsoft, Citibank, Anadolu Hayat Emeklilik, Canon, Actavis ve İstanbul Barosu’nun ligin kurulmasında katkıları büyük olmuştur.

CBL Corporate Basketball League, iş dünyasında yer alan, spora gönül vermiş, yıllarca lisanslı veya sokakta basketbol oynamış şirket çalışanlarını; sosyalleşmek, şirketlerini temsil etmek, yoğun iş stresinden kurtarmak gibi sebeplerle bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Bu etkinliklerle, hem çalışanlar sağlıklı bir atmosferde spor yapma imkânı bulmakta, hem de çalışan-yönetici bir araya gelerek, kurumlar ile çalışanları arasındaki bağ ve sadakat güçlenmektedir.

Bu ortamı sağlayıp temiz ve kaliteli bir lig oluşturmanın yanı sıra, yaptığımız çalışmalarla fark yaratmaya ve çıtayı yükseltmek bir diğer amacımız. Sezon sonlarında yaptığımız memnuniyet anketlerinin sonuçlarına göre; takım ve oyuncularımızın beklentilerini büyük bir oranda karşılayabildiğimizi görmek gelecek yıllar için de motivasyonumuzu artırmaktadır.

Çalışmalarımız:

Sağlık: Bizim için en önemli konu oyuncularımızın sağlığı. Bu nedenle maçlar sırasında salonda mutlaka ambulans ve sağlık görevlisi bulundurulmaktadır.
Salon: Oyuncularımızın sağlıklı ve temiz bir ortamda spor yapabilmesi için en uygun salonları tercih ettik. İlk sene Marmara Eğitim Kurumları Spor Salonu’nda, ikinci sezonumuzda Terakki Vakfı Spor Tesisleri’nde, 3-4-5 ve 6.sezonlarımızda Spor AŞ Beyoğlu Spor Kompleks’inde maçlarımızı oynadık. 5.sezonumuzdan itibaren takım sayımızın iyice artmasıyla 2.bir salon ihtiyacımız oluştu. 5.sezonumuzda Spor AŞ Bayrampaşa Hidayet Türkoğlu, 6.sezonumuzda Spor AŞ Çekmeköy Spor Kompleks’i maçlarımızın oynandığı diğer salonlar oldular.
Sponsor: Başarılı oyuncu ve takımlara ödüller sağlayan And1, Champion, Teksüt, Digiturk, Türk Hava Yolları, BlackBerry, Gitti Gidiyor, Mars Cinebonus ve Isacco firmalarına teşekkür ederiz. Hediye alan oyuncularımız haftanın oyuncusu, normal sezonun sayı, asist ve ribaunt kralları, ligin en değerli oyuncusu, Final en değerli oyuncusu, All-Star en değerli oyuncu, All Star 3 sayı yarışması şampiyonları bu ödüllerden yararlandılar.
İstatistik: Her maç için ayrıntılı istatistikler TBF İstatistik Ekibi tarafından tutuluyor. Maç anında antrenörler anlık istatistik bilgilerine ulaşıp takımlarını daha iyi yönlendiriyorlar. Ayrıca istatistikler maçlar biter bitmez web sitemize girişleri yapılıyor.
Canlı İstatistik: FIBA Europe üzerinden maçların canlı istatistikleri web sitemizde yayınlanıyor.
Web.tv: CBL’de oynanan bütün maçlar cbl.web.tv üzerinden canlı yayınlanıyor. Canlı yayınlanan maçlar server’da saklanıyor ve sonradan izlenebiliyor.
CBL Mobil Uygulama: CBL’i mobil olarak daha rahat takip edebilmeniz için CBL Mobil Uygulması Android ve IOS’ta hizmetinize sunulmuştur.
CBL Magazin: CBL ile ilgili bilgi, foto ve haberlerle, takım, oyuncu ve ligde görev alan kişilerle yapılan röportajlar e-dergi olarak beğeninize sunulmaktadır.
Fotoğraf: Her maç çekilen oyuncu ve takım fotoğrafları web sitemizde yayınlanıyor.
Web sitesi: Maç sonuçları, istatistik, fotoğraf ve haberleri güncel olarak yayınlanıyor.
Medya: Sezon boyunca maçlar, sponsorlar, organizasyona katılan takımlarla ilgili haberleri, web, dergi ve gazeteler olmak üzere yaklaşık 40 mecrada çıkılması sağlanıyor.
Canlı Yayın: Son 3 sezondur CBL Final ve Üçüncülük maçları Lig TV, Sports TV ve NTV Spor’dan canlı yayınlanmıştır.
2014-2015 Sezonu Ardından:

Katılımcı takım sayımızı 50’de tuttuk.
Maçlarımız Spor AŞ Beyoğlu Spor Kompleksi ve Çekmeköy Spor Kompleks’inde oynandı.
FIBA Europe canlı istatistik ve web.tv canlı yayınları daha da kaliteli olarak devam etti.
CBL Mobil Uygulması devreye girdi.
NTVSpor.net, ligtv.com.tr, www.tbf.org.tr gibi yayınlarda, basketbol haber sitelerinde organizasyonumuzla ilglili haberler yer aldı.
CBL Magazin zenginleşen içeriği ve sizden haberlerle zevkle takip edilmeye devam etti.
Şampiyon Doğuş Grubu, ikinci Ford Otosan, üçüncü Digiturk ve dördüncü Odeabank oldu.
Final ve Üçüncülük maçımız Sports TV ve NTV Spor’dan canlı yayınlandı.
2013-2014 Sezonu Ardından:

Katılımcı takım sayımız artmaya devam etti. 50 takım şampiyon olabilmek için kıyasıya mücadele etti.
Maçlarımız Spor AŞ Beyoğlu Spor Kompleksi ve Bayrampaşa Hidayet Türkoğlu Spor Kompleks’inde oynandı.
FIBA Europe canlı istatistik alt yapısı devreye girdi ve oyuncularımız tarafından çok beğenildi.
Maçlar web.tv’den canlı yayınlandı.
Sosyal medya ve hızlı güncellenen web sitemizle takipçilerimizle çok hızlı haber paylaştık.
CBL Magazin her sezon 2 sayı ile beğeninize sunuldu.
Digiturk BBL 3.05, NTVSpor.net, www.tbf.org.tr gibi yayınlarda, basketbol haber sitelerinde organizasyonumuzla ilglili haberler yer aldı.
Başarılı takım ve oyunculara And1 ve Champion’dan hediyeler dağıttık.
Şampiyon Türkiye İş Bankası, ikinci Pirelli, üçüncü DHL Express ve dördüncü Deloitte oldu.
Final ve Üçüncülük maçımız Digiturk LigTV’den canlı yayınlandı.
2012-2013 Sezonu Ardından:

Katılımcı takım sayımız rekor sayıya ulaştı. 38 takım şampiyon olabilmek için kıyasıya mücadele etti.
Maçlarımız bir önceki sezon olduğu gibi Spor AŞ Beyoğlu Spor Kompleks’inde oynandı.
Sosyal medya ve hızlı güncellenen web sitemizle takipçilerimizle çok hızlı haber paylaştık.
Digiturk BBL 3.05, Habertürk, www.tbf.org.tr gibi yayınlarda, basketbol haber sitelerinde organizasyonumuzla ilglili haberler yer aldı.
CBL Magazin hayata geçti. Ligle ilgili bilgiler, röportajların yer aldığı CBL Magazin e-dergimiz büyük beğeni topladı.
CBL All-Star 2013 Abdi İpekçi Arena’da gerçekleştirildi.
Başarılı takım ve oyunculara And1 ve Champion’dan hediyeler dağıttık.
Şampiyon PricewaterhouseCoopers, ikinci Türkiye İş Bankası, üçüncü Digiturk ve dördüncü Deloitte oldu.
Final maçımız Digiturk LigTV’den canlı yayınlanırken, Şampiyonluk kupası ve madalyaları takımlara Türkiye Basketbol Federasyonu Turgay Demirel ile TBF Yönetim Kurulu Üyesi ve A Milli Takım Menajer’i Harun Erdenay takdim etti.
2011-2012 Sezonu Ardından:

Katılımcı takım sayımız 30’a ulaştı. İnsiyatif alarak CBL’ye yakışacak takımları ligimize davet etmeye devam ettik.
Maçlarımız Spor AŞ Beyoğlu Spor Kompleks’inde oynandı.
Yeni web sitemizle, hem görsel hem istatistiksel veriler anlamında yepyeni noktalara ulaşıldı. Çekilen fotoğrafların kalite ve sayısını arttırdık.
Hürriyet Pazar, www.tbf.org.tr, Ntvspor.net gibi yayınlarda, basketbol haber sitelerinde organizasyonumuza yer verdiler.
Şampiyon Türkiye Basketbol Federasyonu, ikinci Türkiye İş Bankası, üçüncü Mars Entertainment Group ve dördüncü ise PricewaterhouseCoopers oldu.
2010-2011 Sezonu Ardından:

Katılımcı takım sayımız ilk sezona göre 10 takımdan 21 takıma çıktı. Yeni takımlara ulaşırken ticari amaç gütmeden, insiyatif alarak gerçek şirket çalışanlarından oluşan takımları lige davet ettik.
Maçlarımız Terakki Vakfı Spor Salonları’nda oynandı. Tam 21 hafta sürdü.
Yeni web sitemizle, hem görsel hem istatistiksel veriler anlamında yepyeni noktalara ulaşıldı. Çekilen fotoğrafların kalite ve sayısını arttırdık.
Ntvspor.net, Hürriyet İK gibi yayınlarda, basketbol haber sitelerinde organizasyonumuza yer verdiler.
Final maçımızda TBF Sportif Faaliyetler Sorumlusu Kıvanç Ayvalıoğlu, A Milli Takım Basketbol Oyuncumuz Sinan Güler ödül töreninde yer aldılar. Final günü organizasyonunda Carnaval Turco ve Barış Ekmen seyircilere güzel vakit geçirmelerini sağladılar. Final ve üçüncülük dördüncülük maçını FIBA hakemimiz Mehmet Keseratar ve yardımcıları yönetti.
Şampiyon Deloitte, ikinci Yapı Kredi, üçüncü DenizBank ve dördüncü ise Türkiye İş Bankası oldu.
2009-2010 Sezonu Ardından:

Katılımcı takım sayımız ilk sezonda 10 takım oldu. Takımlara ulaşırken ticari amaç gütmeden, insiyatif alarak gerçek şirket çalışanlarından oluşan takımları lige davet ettik.
Maçlarımız Marmara Eğitim Kurumları Spor Salonları’nda oynandı. Tam 15 hafta sürdü.
Web sitesi, salonun kalitesi, istatistikleriyle yeni bir soluk olduğunu kanıtladı.
Ntvspor.net, basketbol haber sitelerinde organizasyonumuza yer verdiler.
Şampiyon İstanbul Barosu, ikinci Turkcell, üçüncü BP ve dördüncü ise Vodafone oldu.
Vizyonumuz:

Katılımcı takım sayısını istikrarlı bir şekilde artırmak. Yeni takımlara ulaşırken ticari amaç gütmeden, insiyatif alarak gerçek şirket çalışanlarından oluşmayan takımları lige davet etmeyeceğiz.
Sponsorlarımızın sayısını ve oyuncularımıza olan katkılarını arttırmak.
Yeni web sitemizle, hem görsel hem istatistiksel veriler anlamında yepyeni noktalara taşımak. Çekilen fotoğrafların kalite ve sayısını artırmak.
Sosyal sorumluluk projelerinde yer almak.
PR çalışmalarıyla medyada daha fazla yer almak
Katılmak için:
http://www.cbl.com.tr