CBL Ankara Kurumlararası Basketbol Ligi

cblankara

CBL Ankara Kurumlararası Basketbol Ligi

CBL Corporate Basketball League ‘Kurumlararası Basketbol Ligi’ , basketbolu seven, sportif organizasyonlar ve kurumsal firma işleyişi ve yapısı konularında bilgi birikimi ve deneyime sahip olan bir ekip tarafından 2009 yılında İstanbul’da  kurulmuştur.

2015 yılından itibaren Ankara’da hazırlıklarına başlanan Cbl Ankara , Ocak 2016 ‘da Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşlarında katılımları ile lige start vermiştir. CBL Ankara lig organizasyonu, TBF tarafından da desteklenmekte ve konusunda yetkin, spora ve basketbola gönül vermiş, bu alanda büyük kulüplerde, şirketlerde  ve federasyonlarda yönetici olarak görev yapmış deneyimli, birikimli, arzulu bir ekiple birlikte İstanbul’dan sonra  Ankara’da da faaliyetlerine başlamıştır.

CBL Ankara Ligi; yıllardır pek çok kamu ve özel sektör şirketlerinde üst düzey yöneticilikler yapmış, bu arada Basketbolla hep iç içe yaşamış, amatör ligde Ankara Yeni Bahçeli Gençlik takımında forma giymiş, TBF nun düzenlediği ulusal ve uluslararası organizasyonlara katkı sağlamış, TED Ankara Kolejliler, Türk Telekom gibi spor kulüplerinin şube ve kulüp başkanlıklarını yapmış, TT ile Ankaraya Türkiye Kupasını kazandırmış, Genç Telekom, Genç Kolejliler gibi altyapı takımlarını kurmuş ve kurucu başkanlıklarını yapmış Ersin Eroğlu tarafından kurulmuş ve yönetilmektedir.

Şirket ve kurumların temsil edileceği ligde; spor yapmak isteyen  şirket çalışanlarını sosyal bir etkinlikte buluşturmak, şirketlerini temsil etmek, yoğun iş stresinden kurtarmak, uzun bir lig maratonu içinde disiplinli çalışarak centilmence mücadele ederek kurumlarını/markalarını sosyal ve spor alanında tanıtmak ve çalışanlarını takım ruhu altında bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

CBL Ankara, her düzeyden çalışan ve yöneticinin bir araya geldiği firma/kurum takımlarının karşılaşacağı, çalışan memnuniyetini arttıran, şirkete/kuruma bağlılığı ve aidiyet duygusunu geliştiren, insan kaynakları departmanlarının istediği uzun süreli etkinlikler içinde yer alan, alt-orta-üst düzey tüm şirket çalışanlarının takım ruhu içinde birlikte olabildikleri, oyuncuların yanı sıra şirket  çalışanlarının ve ailelerinin de katılabildiği her hafta düzenlenen 5-6 ay sürecek sportif ve sosyal bir etkinliktir. CBL Ankara Liginde , İstanbul da olduğu gibi kurumlar isterlerse çalışanlar arasındaki kadın personelide oyuncu olarak takımlarına alıp karma takım kurabilecekler ve böylece daha çok kurum çalışanın bu etkinliklerde yeralmasını sağlayabileceklerdir.

cblankara

Kurumlardaki çalışan ve spor yapmak isteyenlerin, 5 ay sürecek ve en az 10-15 maç yapmasına imkan sağlayacak olan CBL ligi Aralık ayında başlayıp,  Play-off ve finallerin Mayıs/Haziran ayında oynanması ile sona eriyor. Şampiyon olan takım ve 2. takım, kurumunu  İstanbul, Bursa ve İzmir şampiyonlarının katıldığı CBL Türkiye Şampiyonasında temsil etme hakkını da kazanıyor. Çalışanlardan oluşacak takımların 22  kişiye kadar isim bildirme hakları var.  Lig maçları TED Üniversitesi yeni spor salonu (Kızılay-Kolej) ile gerekirse TOBB-ETÜ ve  ANKARA SPOR SALONU nda oynanacak. Final maçları ise çeşitli eğlenceli etkinliklerle birlikte Ankara Arena da gerçekleştirilebiliyor.

cblankara

Fikstür çekimi ve katılanların temsilcilerinin oluşturacağı Lig Kurulu toplantısında CBL yönetmeliği çerçevesinde öneriler alınarak diğer detaylar belirleniyor. CBL Lig Kuruluna, TBF eski Ligler  Direktörü Sn. Ahmet Araşan, CBL Disiplin Kuruluna Ankara Barosu Spor Hukuku Kurulu Bşk Yrd. Sn. Av. Serhan Özdemir Başkanlık yapıyolar. Yönetmelik gereği kurum takımları % 50 ve üzerinde hissesine sahip oldukları ştiraklerden de oyuncu kabul edilebilecelkler. Oyuncuların amatör  hariç, lisanslı olarak  süper lig, 1., 2 ve  bölgesel ligde lisanslı olarak oynamıyor  olması, stajyer olmaması, en az 6 aydır  çalışıyor olaması ön koşulmuz. Adil rekabet için gereken her türlü önlemin alındığı ligin oyun kuralları ve disiplin kuralları TBF kuralları ile çok benzer ve aynı,  karşılaşmalar resmi TBF lig klasman hakemleri yönetiminde yapılacak. İstatistik verileri FIBA altyapısı kullanılan sitemizde tutulacak ve her hafta güncellenecek, oyuncu ve takım performansları buradan takip edilebilecek.

Katılım koşulları hakkında detaylı bilgi için :
http://www.cblankara.com

Telefon numaramız: 0532 296 22 15

E-Mail : info@cblankara.com